خرید اینترنتی آموزش ماساژ

این آموزش توسط بسیاری از مربیان این رشته هم استفاده شده

این مجموعه برای یادگیری مقدماتی تا حرفه ای ماساژ بسیار موفق بوده است

به جای صرف هزینه های گزاف کلاسهای آموزشی این مربی خصوصی را به خانه ببرید...این مجموعه بهترین راه برای یادگیری ماساژ است.

 آموزش ماساژ بدن                                  آموزش ماساژ سر و صورت

 آموزش ماساژ علمی بدن  آموزش ماساژ علمی بدن

فوايد اعجاب انگيز ماساژ پا

ماساژ پا يكي از راه هاي احساس آرامش در پا و گاهي كل بدن است. ماساژ ميتواند موجب افزايش جريان خون پا شود. ايستادن و راه رفتن به مدت طولاني ميتواند موجب فشارهاي زيادي به فاشيار كف پا شود كه موجب احساس خستگي و يا درد در پا ميشود. ماساژ پا ميتواند در برطرف كردن اين احساس خستگي و درد كمك كند.
ماساژ هنر شفا بخش باستاني است كه بر روي دستگاه هاي بدن فوايد بسزايي داشته و موجب آرامش و تسكين دردهاي عصبي و گرفتگي هاي عضلاني مي گردد و با تشديد جريان خون فشار وارد بر رگ ها و سياه رگ ها را كم كرده و از ناراحتي هاي قلبي مي كاهد.

پس از يك روز پركار و طولاني كه شايد با ايستادن و قدم زدن هاي فراوان نيز همراه بوده، يك ماساژ پاي خوب مي تواند لذت بخش بوده و خستگي ستون هاي بدن را تا حدود زيادي رفع كند. در كنار كمك به كسب آرامش، ماساژ پا داراي فوايد درماني هم براي سلامت جسمي و هم سلامت رواني است.

ماساژ پا يكي از اجزا حياتي در رفلكسولوژي محسوب مي شود. پاهاي شما داراي چندين پايانه عصبي است كه با سيستم ها و اندام هاي مختلف درون بدن در ارتباط هستند. اين پايانه هاي عصبي هنگامي كه از طريق ماساژ فعال مي شوند داراي آثار درماني هستند.

در حقيقت، كارشناسان سلامت ماساژ پا را براي بهبود سلامت كلي بدن پيشنهاد مي كنند. مطالعات بسياري وجود دارند كه از فوايد اين نوع ماساژ براي افراد در سنين مختلف پشتيباني مي كنند.

مطالعه اي كه در سال 2002 در نشريه علوم پرستاري و سلامت منتشر شد به آثار مثبت ماساژ پا پرداخته و به اين نكته اشاره داشت كه اين نوع ماساژ سبك زندگي سالم را براي تمام گروه هاي سني ترويج مي كند و به طور ويژه، گردش خون، كسب آرامش و قدرت بهبودي را افزايش مي دهد.

براي انجام يك ماساژ پاي ساده نيازي به يك ماساژور حرفه اي نداريد و مي توانيد خودتان آن را انجام دهيد. بهترين زمان براي انجام اين ماساژ پيش از خواب است. در ادامه با برخي فوايد سلامت ماساژ پاي روزانه بيشتر آشنا مي شويم.

ماساژ پا
ماساژ پاها يكي از موثرترين كارها در كاهش درد است
فوايد بي نظير ماساژ پا :

افزايش گردش خون

گردش خون در پاها اغلب به واسطه كفش هايي تنگ و ناراحت كننده كه بيشتر روز به پا داريد، دچار اختلال مي شود. همچنين، عضلاتي كه در پاهاي شما قرار دارند به سختي ورزش مي كنند كه به گردش خون ضعيف منجر مي شود. براي بهبود گردش خون در قسمت پايين تنه خود ماساژ يكي از بهترين گزينه ها محسوب مي شود.

يك ماساژ 10 تا 20 دقيقه اي پيش از اين كه به تختخواب برويد مي تواند به طور قابل توجهي گردش خون در قسمت پايين تنه شما را افزايش دهد. اين مساله براي بيماران مبتلا به ديابت از اهميت بسياري برخوردار است زيرا در معرض خطر ابتلا به نوروپاتي محيطي هستند.

اين مشكل زماني رخ مي دهد كه بافت ها و اعصاب در اندام هاي انتهايي مانند دست ها و پاها به واسطه گردش خون ضعيف به ميزان كافي مواد مغذي و اكسيژن دريافت نمي كنند. اين شرايط مي تواند به بي حسي، سوزن سوزن شدن و احساس سوزش منجر شود.

مطالعه اي كه در سال 2014 در نشريه آرشيو طب جسماني و توانبخشي منتشر شد به اين نكته اشاره داشت كه ماساژ به بهبود عملكرد عروق در افرادي كه ورزش نمي كردند، منتج شده بود. اين به معناي آن است كه ماساژ بدون در نظر گرفتن ميزان فعاليت بدني افراد نيز فوايدي را براي آنها به همراه دارد.

جريان خون محدود در بلند مدت مي تواند موجب مشكلات قلبي و كليوي، فشار خون بالا، رگ هاي واريسي و آسيب اندام شود.

خواب خوب

چالش هاي روزانه ذهن را بيش از اندازه فعال نگه مي دارند و در پايان روز مي توانند ما را از تجربه خوابي راحت و عميق محروم كنند. به منظور كمك به بدن براي مقابله با اين شرايط و تشويق خوابي آرام و راحت، يك ماساژ پاي كوتاه بسيار مفيد است. با اين وجود، ماساژ كامل بدن پيش از خواب گزينه ايده آل در نظر گرفته مي شود.

كل فرآيند ماساژ به تحريك پايانه هاي عصبي و كانال هاي انرژي پرداخته و جريان آزاد انرژي را افزايش مي دهد. اين شرايط آرامش عميق و كمك به خوابي راحت و عميق را به همراه دارد.

نتايج مطالعه اي كه در سال 2014 انجام شد، نشان داد كه ماساژ پا كيفيت خواب در بيماران قلبي را بهبود مي بخشيده و براي بهبود كيفيت خواب در بيماران مبتلا به بيماري حاد قلبي بسيار توصيه شده است.

مبارزه با استرس و اضطراب

بيشتر ما گاه گاهي احساس استرس و اضطراب را تجربه مي كنيم. ماساز پا مي تواند به كاهش استرس و اضطراب كمك كند. اين نوع ماساژ چيزي فراتر از آرامش ذهن را براي شما به ارمغان مي آورد.

اعمال فشار روي پايانه هاي عصبي مشخص در پا واكنشي در سيستم عصبي ايجاد كرده و موجب ايجاد آرامش مي شود. اين واكنش ها مي توانند به كاهش استرس و اضطراب كمك كنند. به طور ويژه، پايانه عصبي شبكه خورشيدي به تسكين استرس كمك مي كند.

مطالعه اي كه در سال 2012 در نشريه بي ام سي نرسينگ منتشر شد، نشان داد كه ماساژ پا مي تواند به بهبود خلق و خو، كاهش اضطراب و پايين آوردن فشار خون در كاركناني كه با افراد مسن مبتلا به زوال عقل كار مي كنند، كمك كند.

براي مقابله با استرس و اضطراب روزانه، ماساژ پا به عنوان درماني آسان و موثر عمل مي كند.

ماساژ پا
ماساژ پاها در كاهش كمردرد موثر است

كاهش كمردرد

افرادي كه از كمردرد رنج مي برند بايد پيش از خواب شبانه پاهاي خود را ماساژ دهند. ماساژ بايد با استفاده از انگشت شست دست به منظور فشار در امتداد قوس پا به مدت پنج دقيقه صورت بگيرد.

بنابر نتايج مطالعات صورت گرفته، رفلكسولوژي پا در كاهش شدت درد مزمن كمر موثر است. اين روش نتايج بهتري نسبت به ماساژ كمر را به همراه داشته است.

كمر درد مي تواند از تجربه خوابي آرام و راحت جلوگيري كند. به محض اين كه درد با ماساژ پا كاهش يابد، شما مي توانيد از خوابي آرامش بخش و بدون درد لذت ببريد.

كاهش پادرد و ديگر دردهاي مزمن

يك ماساژ پاي خوب مي تواند به ايجاد آرامش در پاها، كشش و استراحت در عضلات، و كاهش تورم كه موجب درد مي شود، كمك كند.

مطالعه اي كه در سال 2014 انجام شد، نشان داد كه رفلكسولوژي در كاهش درد و ايجاد آرامش در افراد مبتلا به شرايطي مانند آسيب شلاقي و درد مزمن موثر بوده است. مطالعه اي ديگر در همان سال نشان داد ماساژ پا در بيماراني كه جراحي پستان انجام داده اند در مديريت دردهاي پس از جراحي موثر بوده است.

كاهش فشار خون
فشار خون بالا مي تواند ميزبان مشكلات سلامت ديگر باشد. يك ماساژ پاي منظم مي تواند به كاهش فشار خون كمك كند كه اين شرايط به كاهش خطر مشكلات سلامت ديگر منجر مي شود.

مطالعه اي كه در سال 2016 در نشريه پلاس وان منتشر شد، نشان داد كه ماساژ پا به همراه استفاده از رايحه اسانس ها به طور قابل توجهي فشار خون سيستوليك و دياستوليك را كاهش داده است. كاهش اضطراب و تمايل به افزايش كيفيت زندگي مبتني بر سلامت ذهن از ديگر نتايج اين كار بوده است.

جلوگيري از ورم پايين پا

ورم پايين پا به واسطه تجمع مايع در پاها رخ مي دهد كه به شكل گيري پاهايي متورم، دردناك و سفت منجر مي شود. بارداري و گردش خون ضعيف برخي از شايع ترين دلايل ورم پا هستند. اين شرايط مي تواند حركت كردن را دشوار و دردناك نمايد و حتي به اختلال خواب منجر شود.

در شرايطي كه ورزش هاي سبك مانند پياده روي، شنا يا حركات كششي مي توانند كمك فراواني كنند، ماساژ پا تسكين فوري نشانه ها را به همراه دارد. مطالعه اي كه در سال 2010 انجام شد، نشان داد كه ماساژ پا در درمان ورم پا در بانوان باردار موثر بوده است.

چگونگي ماساژ پاها

بر خلاف بسياري از بخش هاي بدن، شما مي توانيد بدون اين كه نيازي به فرد ديگر داشته باشيد به آساني پاهاي خود را ماساژ دهيد. شما به كمتر از 30 دقيقه زمان براي بهره مندي از فوايد ماساژ منظم پا در روز نياز داريد.

يك كاسه بزرگ يا لگن را با آب گرم پر كنيد و دو تا پنج قطره از اسانس دلخواه خود را به آن اضافه كنيد.

به مدت 10 تا 20 دقيقه پاهاي خود را در آب قرار دهيد، سپس آنها را با يك حوله نرم خشك كنيد.

اكنون، روي يك صندلي راحت بنشينيد.

پاي راست خود را روي زانوي پاي چپ قرار دهيد.

كمي روغن گرم روي پاي راست خود بريزيد. شما مي توانيد از روغن نارگيل، زيتون يا خردل استفاده كنيد.

روغن را در حالي كه پاي خود را ماساژ مي دهيد به اطراف پخش كنيد. انگشتان دست خود را در امتداد كف پا حركت دهيد.
پس از آن كه كف پاي خود را ماساژ داديد، روي انگشت هاي پا متمركز شويد.آموزش ماساژ روي آنها فشار وارد كرده و خم و راست كنيد تا انعطاف پذيري آنها افزايش يابد.
اين روند را براي پاي چپ خود تكرار كنيد.


برچسب‌ها: ،


۱۱:۳۰:۴۲ | نويسنده : ماساژور | نظرات (0)

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :